Kącik Złamanych Piór - Forum literackie

Forum Kącik Złamanych Piór Strona Główna
 

 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja  Profil   

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

 
Motywacja do pisania komentarzy

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kącik Złamanych Piór Strona Główna -> Propozycje i problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość

Mała_mi
Gęsie Pióro


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 133
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 13:27, 06 Lut 2010    Temat postu: Motywacja do pisania komentarzy

Już od dawna nosiłam się z zamiarem umieszczenia tutaj swojej propozycji. Pomysł zaczerpnęłam z innego forum, na którym, moim zdaniem, mają bardzo ciekawy system motywowania do pisania komentarzy. Za każdy konstruktywny komentarz przyznawane są tam punkty. Od 1 do 3 w zależności od stopnia konstruktywności. Punkty przyznawane są również za ocenianie pojedynków i głosowanie na najlepszy tekst w konkursie miesiąca i roku. Autor wygranego tekstu również otrzymuje punkty.
Punkty te potrzebne są to tego, żeby samemu móc wklejać swoje teksty w dziale z twórczością. Za wystawienie tekstu odejmowanych jest 5 punków.
Uważam, że ten system jest bardzo motywujący. Jeśli ktoś chce regularnie wklejać swoje teksty, musi również regularnie komentować.
Pierwsze 10 pkt jest darmowe. Na resztę trzeba sobie zapracować.
Zdaję sobie sprawę z tego, że ze względu na małą liczbę moderatorek mogłoby to być trudne do ogarnięcia. Ale myślę, że sam pomysł jest bardzo dobry.
Co o tym myślicie?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Hien
Różowy Dyktator Hieni


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 1826
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: baszta przy wejściu do Piekła. Za bramą, pierwsza na lewo.
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 14:07, 06 Lut 2010    Temat postu:

Erynie coś takiego mają chyba. I faktycznie jest to użyteczne. Nie trzeba byłoby wprowadzać przepisów typu publikowanie tekstów od 5 postów. Ale na fora.pl zdaje się nie ma takiej możliwości, musiałybyśmy prowadzić ranking punktowy, zapisywać wszystko gdzieś, bo zdaje się nie ma możliwości dodawania punktów.
Niestety, obecnie możemy motywować jedynie metodą "napisz 5 postów, a nie wykasujemy twojego opowiadania".
Zresztą ja niezbyt chętnie bym widziała takie rozwiązanie. Może i motywujące, ale i dość ograniczające.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Mad Len
Zielona Wiedźma


Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 1011
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Z komórki na miotły
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 15:09, 06 Lut 2010    Temat postu:

Cóż, Mi... pomysł może i ciekawy, ale rodzi wiele kłopotów.

Zakładając forum dawno, dawno temu niespecjalnie znałam się na panelach i nawet mi do głowy nie przyszło, że zp rozrośnie się na tyle, że będą potrzebne inne opcje niż podstawowe - fora.pl jest pod tym względem mocno ograniczone. Nie chcę przenosić forum na inny serwis, ponieważ wiązałoby się to z utratą danych. Na tym natomiast wszystko musimy robić ręcznie.

Obecnie mamy trzy aktywne moderatorki - raczej nie ma możliwości, żebyśmy były w stanie prowadzić taki ranking dla każdego użytkownika i pilnować jego przestrzegania. Ostatnio aby trochę zachęcić do komentowania wprowadziłyśmy obowiązek posiadania 5 postów na koncie - i musimy sprawdzać same czy jest to respektowane. Rozważam lekkie zmodyfikowanie tej zasady... mianowicie: przynajmniej 3 z 5 postów muszą być komentarzami w dziale twórczym. Niestety, nic więcej nie jesteśmy w stanie zrobić na chwilę obecną.

Poza tym, ludzie się i tak mnie wiecznie czepiają, że za bardzo biurokratyzuję forum, więc wątpię, żeby uszczęśliwiło ich takie rozwiązanie;p


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Laj-Laj
Wieczne Pióro


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 325
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 16:19, 06 Lut 2010    Temat postu:

A ja bym właśnie uciekał od nadmiernego punktowania wszystkiego. Nie wiem, czy to by się sprawdziło jako system motywacyjny... Boję się, że zniechęciło by to do pisania na tym forum.
Proponuję za to zliberalizowanie komentarzy. Niech to będzie normalne forum, żeby nie trzeba się było zastanawiać, czy komentarz ma odpowiednią ilość linijek, albo czy jest dość merytoryczny. Nie powinno się rozdawać za takie rzeczy ostrzeżeń ani kasować postów. Oczywiście offtopy, uwagi niecenzuralne albo obraźliwe powinny być kasowane, ale jak ktoś chce napisać, że mu się podoba to niech napisze. I tyle.
Myślę, że wtedy będziemy mieli więcej komentarzy. Jedne mniej konstruktywne, inne bardziej, ale takie jest życie:)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Mad Len
Zielona Wiedźma


Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 1011
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Z komórki na miotły
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 16:26, 06 Lut 2010    Temat postu:

Przykro mi, Laj, ale choćbyście wszyscy o to wołali, nie zgodzę się, żeby komentarz o treści "Super, podoba mi się" wisiał na tym forum. I tak podchodzę do sprawy znacznie bardziej liberalnie niż na większości for literackich - na mirriel choćby autor w ogóle nie ma prawa odpisywać komentującym inaczej niż przez pw.
Tobie na przykład zwróciłam uwagę, gdy skomentowałeś opowiadanie An nah, w ogóle go nie czytając - cały komentarz był tylko wyjaśnianiem, dlaczego nie przeczytasz. Takie wypowiedzi będą kasowane i już. Możecie mnie za to szczerze nienawidzić, ale nie zliberalizuję zasad w tym względzie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

An-Nah
Czarodziejskie Pióro


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 431
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: własna Dziedzina Paradoksu
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:46, 06 Lut 2010    Temat postu:

A ja się nie dowiedziałam, co tam Laj napisał Sad

Wiem, wiem, ciekawość = pierwszy stopień do piekła.

Ja bym tam tego systemu punktowego spróbowała, ale skoro administracja się na to nie pisze - trudno.

W tej chwili to ja się czuję czasem jak cholerny rycerz na krucjacie...


Fakt, krzyżowcy leźli do tej ziemi świętej w nadziei że i im coś skapnie (Sariel, weź się nie krzyw)...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez An-Nah dnia Sob 18:48, 06 Lut 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Mad Len
Zielona Wiedźma


Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 1011
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Z komórki na miotły
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:55, 06 Lut 2010    Temat postu:

An, po prostu nie ma możliwości technicznych, a we trzy nigdy nie zdołamy tego upilnować. A właściwie jedna osoba musiałaby się tym zajmować, żeby bałaganu nie robić. Konto każdego użytkownika, obserwować wszystkie jego posty, pilnować, obliczać, dodawać, odejmować... ja się tego nie podejmę.

Póki co pilnujemy tych 5 wypowiedzi.

An, przecież wypowiedź Laja ciągle w Lady jest - nie usunęłam tym razem tylko zwróciłam uwagę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

An-Nah
Czarodziejskie Pióro


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 431
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: własna Dziedzina Paradoksu
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:56, 06 Lut 2010    Temat postu:

Właśnie widzę... chyba przez sesję miałam jakieś zamroczenia umysłowe... ufff, dobrze że już po.

Szczerze mówiąc to wypowiedź Laja ociera się o bycie żałosną. Ale jego wola.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Laj-Laj
Wieczne Pióro


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 325
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:24, 06 Lut 2010    Temat postu:

Już nie ma. Cieszę się, że nie dostałem za nią ostrzeżenia, bo była żałosna.

Taaa, a na shout to się mnie czepiałeś, że czemu upominam o coś takiego? ;p ML


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Mała_mi
Gęsie Pióro


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 133
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:43, 06 Lut 2010    Temat postu:

Mad Len napisał:
Poza tym, ludzie się i tak mnie wiecznie czepiają, że za bardzo biurokratyzuję forum, więc wątpię, żeby uszczęśliwiło ich takie rozwiązanie;p


Oj ludzie zawsze będą się czegoś czepiali. Tacy już jesteśmy, lubimy marudzić. Nigdy wszystkim nie dogodzisz.


Laj-Laj napisał:
A ja bym właśnie uciekał od nadmiernego punktowania wszystkiego. Nie wiem, czy to by się sprawdziło jako system motywacyjny... Boję się, że zniechęciło by to do pisania na tym forum.



Myślisz, że by zniechęciło? W sumie nie wiem jakby to zadziałało tutaj, ale na tamtym forum funkcjonuje świetnie. Nie ma tam czegoś takiego jak tekst bez komentarza. Każdy jeden doczekuje się opinii.
Tak czy siak, skoro technicznie nie jest to możliwe, nie ma nawet co gdybać.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Mała_mi dnia Sob 19:44, 06 Lut 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora

An-Nah
Czarodziejskie Pióro


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 431
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: własna Dziedzina Paradoksu
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:55, 06 Lut 2010    Temat postu:

Mi, a co to za forum? Erynie czy co innego?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Mała_mi
Gęsie Pióro


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 133
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 20:16, 06 Lut 2010    Temat postu:

Erynie Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Bajkopisarz
Gęsie Pióro


Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 144
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 20:57, 06 Lut 2010    Temat postu:

Jestem przeciwny punktom, bo ich przyznawanie byłoby arbitralne.

Zastanawiam się nad innym rozwiązaniem. Myślę, że należałoby tak ustawić licznik postów, aby liczył tylko posty związane z pisaniem własnych tekstów i komentowaniem. Naliczane byłyby tylko posty w dziale "opowiadania", "poezja", "klub pojedynkowy...", "Warsztaty" itd. Aby zdobyć wyższą rangę nie można byłoby nabijać sobie postów witaniem z każdym nowym użytkownikiem, ale na prawdę trzeba byłoby komentować.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Hien
Różowy Dyktator Hieni


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 1826
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: baszta przy wejściu do Piekła. Za bramą, pierwsza na lewo.
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 21:39, 06 Lut 2010    Temat postu:

Proponowałam to kiedyś, ale niewykonalne na fora.pl.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Mad Len
Zielona Wiedźma


Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 1011
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Z komórki na miotły
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:48, 21 Maj 2010    Temat postu:

Okey:

Następujący pomysł:
Konkurs na komentatora. Kryteria do ustalenia, jestem otwarta na propozycje. Kto ma oceniać - albo każdy użytkownik może, albo wyznaczamy jakąś tam granicę, albo moderatorstwo (to proponuję tylko z uwagi na to, że znam frekwencję użytkowników w takich rzeczachXD) - też decyzję zostawiam wam.
Nagroda? Własna ranga. Plus jestem w stanie się szarpnąć i zaoferować nagrody książkowe, choć nie liczcie na jakieś cuda i nowości, ja biedny student jestem. Co wy na to?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kącik Złamanych Piór Strona Główna -> Propozycje i problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

 
Regulamin